Arama
Kuruoğlu Gayrimenkul
Arama

Fatihte Kiralık İşyeri

 

Fatihte kiralık işyeri

 

            Günümüzde insanlar, kendi hayallerini gerçekleştirerek bir iş sahibi olmak, gelecek kaygısı içinde olmamak ister. Yatırımlarını, küçük birikimlerini fırsata dönüştürmek hepimizin hayalidir. Bu yatırım, ev olabilir, dükkan açmak olabilir, araba almak olabilir. Yatırım yapmadan önce tüm getiri ve götürülere iyi bakılmalı ve ona göre yatırım yapılmalıdır. Bir dükkan kiralanacak ve orası işyeri olarak kullanılacaksa öncelikle semt olarak uygunluğu tespit edilmelidir. Bu düşünce bütün semtler için geçerli olduğu gibi Fatihte kiralık işyeri içinde geçerlidir.

 

Fatihte Kiralık işyerleri

 

Emlakta Ön Araştırma

 

            Revaçta olan semtler olduğu gibi az talep gören semtler de vardır. Sarıyer, Şişli ve Fatih gibi semtler İstanbul'un en revaç semtleridir. Örneğin; Fatihte kiralık işyeri baktığımızı düşünelim, öncelikle aradığımız işyerinin uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında açılacak işyerinde hangi ürünlerin satılacağı, ürünlerin orada oturan halka hitap edip etmediği iyi araştırılmalıdır. İnternet sitelerinde de satılık veya kiralık gayrimenkul bulunabilir. Örneğin; www.kuruoglugayrimenkul.com adresinde yeni yapılan daireler, kiralık ve satılık daireler ile işyerlerini görmek mümkündür. Kimi zaman süre konusunda problem yaşayan insanlar, internet sitelerinde aradıklarını kolayca bulabilir ve satıcı ile direk iletişime geçebilir. İnternet sitesinin en altında yer alan iletişim bölümünden evi veya işyerinin kiralayan ya da satan mülk sahibine ulaşılabilir. Kiralanacak işyeri tespit edilirken çevresindeki işyerlerinin yaptığı iş önemli bir faktördür.

 

Fatihte Kiralık İşyeri - Strateji Oluşturma

 

            Örneğin; bakkal dükkanının karşısına bir bakkal dükkanı açmak hiç mantıklı değildir veya bir camcı dükkanının karşısına bir camcı dükkanı açmak da mantık dışıdır. İşyeri kiralanacak ise önce bunlara dikkat edilmelidir. Sonrasında işyerinin konumu ve kirası gibi durumlarına bakılmalıdır. Bir semtte binlerce işyeri bulunabilir. Fatihte kiralık işyeri açılacaksa insanların ihtiyaçlarına göre açılmalıdır. Arz talep çok önemlidir bu konuda. Aynı zamanda kiralanan işyeri de buna göre şekillenir. Yeni kiralanan işyerinin reklamının iyi yapılması da çok önemlidir. Kazançlı bir iş yapılmak isteniyorsa, işyerinin reklamı gerek internet üzerinden gerekse el broşürü dağıtılarak açılacak işyeri insanlara tanıtılmalı onları bilgilendirmelidir. Bu kapsamda Fatih İstanbul un en büyük ilçelerinden biridir. Fatihte kiralık işyeri kiralamadan önce yatırımın önceliği dikkate alınmalı, insanlara hitap edebilecek ürünler satılmalıdır. Bilinmelidir ki arz talep meselesi işyeri açısından çok önemlidir, Arzın olmadığı bir yerde talep de olmaz.
Bu sayfa 22.12.2017 tarihinde ve 16:58 saatinde güncellenmiştir.