Arama
Kuruoğlu Gayrimenkul
Arama

Macar Kardeşler Caddesi

 

 

Macar Kardeşler caddesi satılık ev gayrimenkul fiyatları

         Macar kardeşler caddesi yaklaşık olarak 475 Metre uzunluğunda kısa bir caddedir ve Macar kardeşler caddesi üzerinde işyerine çevrilmemiş tek bir daire bile yok gibidir. Bunun sebebi Macar kardeşler caddesinin kıymeti oluşu ve gördüğü talepdir. Yazıhane, ofis, büro olarak işyeri şeklinde kullanılan Macar Kardeşler caddesi üzerindeki daireler ön cephelerine, bulundukları katlara, yaşlarına, geometrik şekillerine ve Fevzipaşa caddesine yakınlıklarına göre farklı bedellerde işlem görürler. Macar kardeşler caddesinin, Fevzipaşa caddesine en yakın olan yerleri en kıymetli kısımlarıdır. ve Rayic değeri farkındalığıyla belerilenmiş bir gayrimenkulün Macar kardeşler caddesi üzerinde boş kalması nereydeyse imkânsız gibiidir. Daha detaylı fiyatlama bilgisi ihtiyacınız için Macar kardeşler caddesinin başlangında bulunan Fevzipaşa caddesi şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Macar Kardeşler caddesi kiralık dükkan emlak ilanları

         Macar kardeşler caddesi hem eksperler hemde emlakçılar için fiyat belirlemesi oldukça zor bir ticari alandır. Macar kardeşler caddesi üzerinde aktif gayrimenkul aracılık deneyimlerine sahip olmayan bazı gayrimenkul danışmanları ile bazı kurumsal gayrimenkul hizmetleri veren kuruluşlar ve hatta bilir kişiler Macar kardeşler caddesinde fiyatlama çalışmaları yürütürken malesef caddede faaliyet gösteren bankaları baz alarak ve en çok da Fevzipaşa caddesinin büyüsüne kapılarak kıyaslama yoluyla fiyat belirllemişler ve asla boş kalmaması gereken değerli gayrimenkulleri aylar sürecek bir beklemeye terketmişlerdir.
Bu yanılmanın iki nedeni vardır. Birincisi, alış veriş merkezli bir caddede bulunan mağazaların bankaların toplandığı bir odak haline gelmeleri, o mağazaların mülk olarak kira getirilerini ve gayrimenkul değerlerini belirli ölçülerde artıracağını ancak nitelik anlamında da alış veriş yapılan bir alan olma özelliğini kaybettirdiğini, dolayısıyla da o gayrimenkullerin artık sadece belirli bir sektöre verilerek yüksek kira getirisi elde edilebileceğini göz ardı etmeleridir. İkinci sebep ise Macar kardeşler caddesinin Fevzipaşa caddesine olan yakınlığından dolayı Fevzipaşa caddesi gibi olabileceğinin düşünülmesidir. Fevzipaşa caddesi üzerindeki yaya trafiği Macar kardeşler cadedesi üzerindekinden yaklaşık 6 kat daha fazladır. Ve Fevzipaşa günün her saati yaya trafiği anlamında yoğun iken  Macar kardeşler caddesi sadece sabah ve akşam saatlerinde çok yoğun olabilmektedir. Ayrıca bir caddedeki yaya trafiğinin fazlalığı o caddenin alış veriş merkezi olduğunu anlamına gelmemektedir. Gözlem ile elde edilmiş şu görüşe göre: Cadde üzerinde yaya olarak seyreden insanların müşteri olarak anılabilmeleri için ellerinde içleri alış veriş yapılarak doldurulmuş bir poşet taşımaları gerekmektedir. Örnek olarak Taksimdeki İstiklal caddesi gösterilebilir: Bu caddede gezmek suretiyle seyreden yaya sayısı alış veriş amaçlı olarak orada bulunan müşterilerden daha fazladır. Bu yazılanlar Macar kardeşler caddesinin değerli olmayan bir lokasyon olduğunu değil, çok değerli olduğunu ancak değerinin özgün bir şekilde ölçülmesi gerektiğini ve belirli sektörler için çok daha fazla önem arz ettiğini vurgulamak için bilgi amaçlı olarak tecrübeyle yazılmış ifadelerdir.

 

Macar kardeşler caddesi nerededir?

         Fatih Macar kardeşler caddesi, Fevzipaşa Caddesinin, Saraçhaneye doğru devamıdır. Çok uzun bir cadde olmamasına rağmen Macar kardeşler caddesi üzerinde bir çok mağaza ve banka mevcuttur. Macar kardeşler caddesi, Fevzipaşadan sonra en işlek alış veriş merkezlerinden biridir. Bir çok kimse tarafından Fevzipaşa caddesi olarak bilinir. Macar kardeşler caddenin her iki yakasında da yaya trafiği yoğundur ancak öğleden önce başlayıp ikindiye kadar devam eden güneş ışınları güney cepheyi daha az yürünebilir kıldığı için karşı cephede (İNCİ kunduranın olduğu cephe) yaya yoğunluğu daha fazladır. Güneşin çekilmesiyle her iki yakada yoğun bir yaya trafiğine maruz kalmaktadır. Aynı zamanda Macar kardeşler caddesi, Fevzipaşa caddesinin devamı olduğu için araç trafiği açısından da oldukça yoğundur. ,Özellikle sabah ve akşam saatlerinde hem araç hemde yaya trafiği had safhaya ulaşmaktadır. Fevzipaşa - Darülfünun aralığında olan Macar kardeşler caddesi tüm cadde boyunca en fazla bankanın yer aldığı kısımdır, adeta bankalar caddesidir. Macar kardeşler Caddesi'nin sol tarafında Fevzipaşa Caddesi, Sağ tarafında Sarçhane ve bayezıt, Üst kısmında kıztaşı caddesi (çarşamba pazarının olduğu taraf) ve alt kısmında kıztaşı, sofular ve horhor caddeleri mevcuttur. Macar kardeşler caddesi Fatih Millet kütüphanesi ile Atatürk Bulvarına kadar olan kısımdır. Bu kısımdan sonra İstanbul büyük şehir Belediyesinin bulunduğu 15 Temmuz Şehitleri Caddesi ve daha sonra da Şehzadebaşı caddesi yer almaktadır. Şehzadebaşı caddesinden sonra ise Vezneciler caddesi yer alır ve bu yol Darülfünun caddesiyle son bulur.

 

Macar kardeşler caddesi

 

 Macar kardeşler caddesi satılık kiralık daire dükkan