Arama
Kuruoğlu Gayrimenkul
Arama

Kıztaşı Caddesi

 

Kıztaşında kiralılık dükkan büro mağaza işyeri ofis yazıhane ve emlak ilanları

 NO  DURUMU  CİNSİ MEVKİSİ M2 Özellikleri  Fiyatı AKTİF Mİ?  
1 SATILIK  BİNA

KIZTAŞI
Feyzullaf Efendi Sokak

110 x 7 = 770 m2  1 Giriş Dükkan, 1 Bodrum Dükkan, 4 Tam Kat, 1 Çekme Kat  4.4000 TL

GÜNCEL

SATILIK

 2 SATILIK  İŞ YERİ MAĞAZA DÜKKAN KIZTAŞI CADDESİ 28         Fatih Kıztaşı caddesinde satılık giriş dükkan mağaza iş yeri  800.000 TL            SATILDI                  
3 KİRALIK

 İŞ YERİ MAĞAZA DÜKKAN

KIZTAŞI CADDESİ 28  Fatih Kıztaşı caddesinde kiralık giriş dükkan iş yeri mağaza  2.750 TL KİRALANDI  
4 KİRALIK DAİRE YA DA İŞ YERİ YAZIHANE KIZTAŞI CADDESİ 120

 Fatih Kıztaşı caddesinde kiralık daire veya işyeri

 3.950 TL KİRALANDI

 

Kıztaşı caddesinde satılık, daire, ev, konut, bina, arsa ve gayrimenkul fiyatları

         Kıztaşı caddesi Fatihin en eski aile yerleşkelerinden biridir. Fatih Kıztaşı caddesi hâla Fatihin en çok tercih edilen ikâmet alanlarının en başında yer almaktadır. Emlak fiyatları Kıztaşı caddesinde ve özellikle Macar kardeşler ile Kıztaşı caddesi arasında kalan kısımda çok yüksektir. Macar kardeşler caddesini gören kısımlar maximum değerdedir. Çünkü Kıztaşı caddesi, Fevzipaşa caddesinin devamı olan ve zincir firmaların ve markaların yer aldığı önemli caddelerden biridir. Diğer taraftan Kıztaşı caddesi'nin Macar kardeşler ile Serdap sokak arasında kalan diğer yarısında yine Macar kardeşler caddesine bakan kısmı daha değerlidir. Serdap sokağa bakan kısmı ise ikâmet alanından çok ticarileşmiş bir bölgedir. Kıztaşı caddesinin en düşük fiyat indeksi ise bu kısımdadır. Emlağın hem satılık hemde kiralık anlamda kaybettirmeyeceğim Kıztaşı Caddesindeki gayrimenkul ilanları için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca kıyaslama yoluyla Kıztaşı caddesinin hem rayici hakkında hemde tüm Fatih bölgesindeki emlak fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Kıztaşı Caddesi Fatih

         Aynı satılık fiyatlarda olduğu gibi kiralık işyeri fiyatlarında da "Kıztaşı Caddesi"nin Macar kardeşler caddesini görebilen tüm kanatları değerlidir. Hatta üst katlar bile yazıhane & büro & ofis gibi ticari anlamında değerlendirilmiştir. Kıztaşı caddesinin köşe kısımlarında banka ve hastane gibi kurumlar da mevcuttur. Neredeyse giriş dairenin olmadığı yani tüm cadde boyunca girişlerin sadece dükkan & mağaza olduğu cadde kiralık açısından oldukça da kıymetlidir. Kıztaşı caddesi üzerinde kira değeri doğru ölçülmüş bir gayrimenkulün, ister ticari olsun ister konut, kiralık anlamda uzun süre boş kalması olası değildir. Aynı zamanda fiyatı bir uzmanca ölçülüp değerlendirilmiş satılık bir gayrimenkulün de uzun süre satışta kalması mümkün görünmemektedir.

 

Kıztaşı caddesinde işyeri mi? Daire mi? (Ticari mi - Konut mu?)

         Söz konusuda gayrimenkul Kıztaşı caddesinin Macar kardeşleri gören Kıztaşı caddesi ile Büyük Karaman caddesi arasında kalan kısmında ise işyeri, diğer kısımlarda ise seçiminiz konut olmalıdır. Ancak Büyük karaman caddesi ile Serdap sokak arasında kalan alan genel olarak işyerine uyacağı için daire yatırımının daha az pirim yapması olasıdır. Fakat dükkan yada yazıhane olabilecek giriş katlar bunun dışında tutulmalıdır. Genel olarak Kıztaşı ceddesinin her kısmı prim yapar ve kıymetlidir. Özellikle Kıztaşı anıtının etrafı Fatihin en çok istenen ikâmetgahlarının en başından yer almaktadır.

 

Fatih Kıztaşı Caddesi

         Kıztaşı caddesi buraya adını veren taştan dolayı bu ismi almıştır.  tam olarak  Macar kardeşler caddesine, Açıklar sokağa, Dolap caddesine ve eski kaymakamlık binasına çok yakındır. Kıztaşı caddesi Fatihin en güzel yerleşkelerinden birisidir.

         Kıztaşı Caddesi yukarıda Serdap sokaktan (Tarihi su kemerlerinin (bozdoğan kemerlerinin) olduğu sokaktan) başlar, Kıztaşı caddesinin olduğu kısımda sona erer. Sol tarafı (sırasıyla) Büyük karaman caddesi, Nalbant demir sokağı, Macar kardeşler caddesi, A.Celalettin Tarlan sokağı ve Kızanlık caddesidir. Sağ tarafında (sırası ile) serdap sokak, su yolu sokak, dülgeroğlu sokak, büyük karaman caddesi, macar kardeşler caddesi, kamil paşa sokak ve dolap caddesi yer almaktadır. Eski kızılay binası bu cadde üzerinde yer almaktadır. Macar kardeşler caddesi kıztaşı caddesini dik olarak kesen mağazaların yer aldığı çok işlek bir caddedir.

 

Fatih Kıztaşı Caddesinde Kıztaşı Anıtı

         İstanbulun fethinden sonra kurulan il mahallelerden biri olan Kıztaşı mahallesinin günümüzdeki ismi İskender Paşa mahallesidir. Kıztaşı anıtı Kıztaşı caddesinin üzerinde bulunan bir sütundur. 453-456 yılları arasından (kuvvetli ihtimak 455)  Markianos adlı Bizans imparatoru anısına dikilmiştir ve Markianos anıtı olarak da adlandırılmaktadır. İstanbuldaki çırçır yangını isimli olaydan sonra yeniden yapılan düzenlemelerle dikilen anıt daha önceleri şehzadebaşında bulunan ve yeniçeri odaları olarak adlandırılan bir hanede bulunmaktaydı. Kitabesi iki ayrı bölüm olarak Mısır granit mermerinden (gri ve kızıl granitten) meydana gelmiştir. Kaide kısmının 4 ayrı yüzü vardır ve mermer olarak beyaz ton seçilmiştir.

 

Kıztaşı caddesine nasıl gidilir?

         Topkapı istikametinden Adnan Menderes bulvarından doğru giderken Historia'yı geçer geçmez sola dönüş verilmektedir. Bu dönüşten sola dönerek 300 Metre yukarı çıkılır ise Kıztaşı caddesinin devamı olan Sarıgüzel caddesine ulaşılır ve tekrar sağ yaparak Kıztaşı caddesine varılmış olur.
Vezneciler yönünden Edirnekapıya doğru seyrederken İtanbul büyük şehir belediyesini geçtikten sonraki ilk sola dönüş Kıztaşı caddesidir.
Edirnekapıdan Veznecilere doğru seyrederken Fevzipaşa caddesi üzerindeki Fatih postanesinden sonraki 2. ışıklardan sonraki sağ ve sol cadde Kıztaşı caddesidir. Ve 2.ışıklardan araç ile sadece sağa dönüşe izin verilmektedir.
Eyüp istikametinden gelenler ilk önce sağa unkapanına dönerek Bozdoğan kemerlerinin en sağ şeridinden 15 Temmuz caddesine (İstanbul büyük şehir belediyesinin önüne) çıkarlar ve sonraki 2. ışıklardan sola saparak Kıztaşı caddesine ulaşmış olurlar.   

 

Kıztaşı Caddesi

 

 Kıztaşı Caddesi satılık kiralık