Arama
Kuruoğlu Gayrimenkul
Arama
İlan Başlığı m2 Fiyat İlan Tarihi İlçe
arakat-masrafsiz-buyuk-ev_1581514026.jpg
arakat masrafsız büyük ev
110 550.000,00 TL 12.02.2020 FATİH

Ders Vekili Sokak

Zeyrek mahallesi, Ders Vekili sokak, Nevşehirli İbrahimpaşa caddesinden başlar ve Haliç caddesine kadar uzanır. Ders Vekili sokağın pervititch haritasına göre eski ismi Ders Nazırı sokaktır ve sınırları geçmişte de günümüdeki gibidir. Çarşamba pazarı Ders vekili sokak boyunca uzanmaktadır ve Fatih camine en yakın ve paralel 2.sokaktır. Fevzipaşa caddesine ve Unkapını caddesine uzak değildir. Ders Vekili sokak Genel olarak daire ağırlıklıdır ancak %15 kadarlık kısmı iş yeri olarak kullanılmaktadır. İş yeri olan kısımları Ders Vekili sokağı bölen cadde ve sokak kısımlarını kesen köşe parselledir. Bu parseller Ders Vekili sokakağın en kıymetli lokasyonlarıdır.

Ders Vekili sokak satılık daire dükkan fiyatları?

Fatih Ders Vekili sokak daire anlamında iş yerinden daha kıymetlidir çünkü yatırımcı talebi bu yöndedir.  Sokaktaki giriş daire sayısı iş yeri sayısından en az 3 kat fazladır. Çünkü akış yönü Nevşehirli İbrahimpaşa caddesinden Haliç caddesine doğru olan sokağın araç trafiği ve yaya trafiği  aktif ticaret beklentisi olanlar için yeterli görülmemektedir ki Ders Vekili sokakta bulunan iş yerleri sadece belirli işler haricinde işlememektedir. 

Ders Vekili sokağın caddeleri kesen köşeleri kıymetlidir. Ancak diğer ticarethaneler için yatırımcılarda"acaba iş yeri değil de giriş daire olsaydı daha mı iyi olurdu?" sorusu çokça sorulabilmektedir.