Arama
Kuruoğlu Gayrimenkul
Arama

Akdeniz Caddesi

 

           Fatih Akdeniz Caddesi, üst tarafında Fevzipaşa Caddesi, Alt tarafında Vatan Caddesi (Adnan Menderes Bulvarı), Sol tarafında Akşemsettin Caddesi ve Sağ tarafında  Halıcılar caddesi bulunan bir lokasyondadır. Akdeniz caddesi araç ve yaya trafiğinin hemen hemen her saatte yoğun olduğu, gayrimenkul değeri açısından yüksek prim yapan bir caddedir. Akdeniz Caddesi kira getirisi açısından Fevzipaşa caddesinden sonra 2. sırada gelmektedir. Cadde üzerinde Fevzipaşadan - Adnan Menderes Bulvarına (Vatan caddesine) kadar tek bir giriş daire bulunmamaktadır. Bu nedeni caddenin ticari anlamda gördüğü rağbet ve kıymetliliğindendir. Bu cadde çok geniştir ve yaklaşık 600 metre uzunluğundadır. Fevzipaşa - Sarıgüzel arası yaklaşık 140 metre, Sarıgüzel - Balipaşa arası yaklaşık 170 metre, Balipaşa - Kocasinan arası yaklaşık 190 metre ve Kocasinan - Adan Menderes Bulvarı arası yaklaşık 100 metredir. Caddenin her kısmı çok yüksek bir yaya ve araç trafiğine maruz kalmaktadır. Ancak Akdeniz caddesi'nin en değerli yeri şüphesiz Fevzipaşa caddesine en yakın kısımlarıdır. Değer ifade eden bir lokasyon olarak Sarıgüzel ışıklara kadar olan kısmı da küçümsenmeyecek kadar kıymetlidir. Ayrıca cadde boyunca ışıkların kestiği her köşe de altın değerindedir.

           Akdeniz caddesi üzerinde, bankadan - tekstile, gıdadan - ayakkabıya ve kozmetikten - sağlığa akla gelebilecek her sektörden firmaların yer aldıkları gibi aynı zamanda cadde üzerinde bulunan üst katlarda tercüme büroları, hukuk büroları ve mali müşavirlik büroları gibi yazıhane amaçlı kullanılabilecek bir çok sektör tarafından kullanılmaktadır ve rağbet görmektedir. İkâmet etmek amaçlı olarak da kullanılan cadde genellikle araç gürültürü ve kalabalık nedeniyle yerini ticari firmalara bırakmıştır.

 

Akdeniz caddesi satılık mağaza dükkan işyeri fiyatları

           İstanbul en eski semtlerinin yer aldığı tarihi yarım adanın en kadim semti Fatih'in göz bebeği olan Akdeniz caddesi işyeri anlamında Fevzipaşa caddesinden sonra ilk sırada yer almaktadır. Bazı çarşılarda yaya trafiği anlamında caddenin sadece bir kanadı yoğunluk görterirken Akdeniz caddesi üzerindeki her iki ada da yüksek miktarda yaya trafiği ve Akdeniz caddesi boyunca araç trafiiği söz konusudur. Bir alış veriş cenneti olan Akdeniz caddesi'nin ticari (dükkan, mağaza) rayiç indeksi m2 bazında değerlendirildiğinde, söz konusu taşınmazın özelliklerine bağlı olduğu gibi aynı zamanda ölçüldüğü döneme göre farklılık göstereceğinden bir fiyat belirtemiyoruz. İşyeri fiyatları için telefonla da bilgi alabileceğiniz gibi satılık yada kiralık gayrimenkullerinizin değerleri için şubelerimizi de ziyaret edebilirsiniz. Sizleri tanışmaya ve kahve içmeye davet ediyoruz.

 

Akdeniz caddesinde kiralık daire konut ev bina ilanları

           Akdeniz caddede gayrimenkuller ağırlıklı olarak konut olarak ikâmetgâh amacıyla kullanılan yerler gibi görünse de yazıhane olarak faaliyet gösteren firmaların yoğun ilgisinden dolayı bir çok daire, işyeri olarak hizmet vermektedir. Bu durumdan dolayı sayısı az olan dairelerde işyeriymiş değerlendirilerek fiyatlandırılmakta ve kiralanmaktadır. Bölgedeki dairelere bu gün için fiyat vermek gelecekteki rayiçleri yansıtamayacağından dolayı fiyatlama talepleriniz için telefon mail yada müessesemizi ziyaret ederek başvurmanızı öneririz. Akdeniz caddesi üzerindeki tüm taşınmazlar etkin olarak aktif çalışma alanımız içerisinde yer aldıkları için fiyatlama çok kısa sürede yapılarak bilgi verilebilir. Kiralık gayrimenkulünüz var ise yada bu bölgede satılık, kiralık yada devren yer arıyorsanız  firmamızın web sitesi olan www.kuruoglugayrimenkul.com adresini de ziyaret ederek ister detaylı arama bölümünden ister sol koldaki hızlı arama bölümünden bölgenin genel rayici hakkında bilgi edinebilirsiniz. Her portföyün sitemizdeki ilanlarda yer almadığını hatırlatarak, güncel ve doğru fiyatlama için ziyaret etmenizin büyük önem arzetttiğini belirtmek isteriz.

 

Akdeniz Caddesinde Gayrimenkul & Emlak Rayiçleri

           Daha önece de yazımıda belirttiğimiz gibi Akdeniz Caddesi Fatihin ikâmetgâh alanları içerisinde kaldığı halde, kıymetli iki cadde olan Fevzipaşa caddesi ile Adnan Menderes bulvarı arasındaki araç ve yaya trafiğinin canlılığı sebebiyle zaman içerisinde çarşılaşmış doğal bir alış veriş merkezi haline gelmiş en yüksek yıllık artış artış indekslerine sahip olan 2. caddesidir. Bu caddenin rayici hem sağ hemde sol kısımlar için farklılık göstermemektedir. Belirteceğimiz bir değerleme sadece 2-3 aylık bir dönemi yansıtabileceğinden yazımızda bir rayiç belirtemiyoruz. Ancak bizlere telefonla yada müessesemizi ziyaret ederek ulaşabilir, Akdeniz caddesinde gayrimenkul & emlak rayiçleri hakkında güncel bilgiler alabilirsiniz. Akdeniz caddesinin her yeri değerldir ancak kısımlara ayırmak gerekirse: Akdeniz caddesinin Fevzipaşa caddesine bakan kısımları ile Adnan Menderes bulvarına yakın kısımları en kıymetli yerleridir. Akdeniz caddesinin 2. en değerli bölgesi sarıgüzeli ve balipaşa kesen köşeleri ve o caddelere yakın cephelerdir. Akdeniz caddesinin üzerinde bankalar ağırlıklı olmak üzere her sektörden işyerleri mevcuttur. Sağlıktan tutun da hotele, ayakkabıdan giyime, turizm ofislerinden hukuk bürolarına ve aklınıza gelebilecek tüm meslek grupları Akdeniz caddesi üzerinde mevcuttur. Fevzipaşa caddesi gibi Akdeniz caddeside de ağırlıklı olarak daireler büro,ofis yada yazıhane vasfıyla işyeri olarak kullanılmaktadırlar. Akdeniz caddesinde bulunan 1.ve 2.katlar tercüme ofisleri, poliklinikler, hac ve umre turizmcileri, gelinlikçiler, güzellik salonları ve mali müşavirler tarafından tercih edilmektedir.

 

Akdeniz Caddesi

 

 Fatih Akdeniz caddesi satılık kiralık daire dükkan