Arama
Kuruoğlu Gayrimenkul
Arama

Kıztaşı Caddesi

 

Satılık Emlak ilanları

Kiralık Emlak ilanları

 

Fatih Kıztaşı Caddesi

Buraya adını veren taştan dolayı bu ismi almıştır.  tam olarak  Macar kardeşler caddesine, Açıklar sokağa, Dolap caddesine ve eski kaymakamlık binasına çok yakındır. Fatihin en güzel yerleşkelerinden birisidir.

 

Kıztaşı Caddesi yukarıda Serdap sokaktan (Tarihi su kemerlerinin (bozdoğan kemerlerinin) olduğu sokaktan) başlar, kıztaşının olduğu kısımda sona erer. Sol tarafı (sırasıyla) Büyük karaman caddesi, Nalbant demir sokağı, Macar kardeşler caddesi, A.Celalettin Tarlan sokağı ve Kızanlık caddesidir. Sağ tarafında (sırası ile) serdap sokak, su yolu sokak, dülgeroğlu sokak, büyük karaman caddesi, macar kardeşler caddesi, kamil paşa sokak ve dolap caddesi yer almaktadır. Eski kızılay binası bu cadde üzerinde yer almaktadır. Macar kardeşler caddesi kıztaşı caddesini dik olarak kesen mağazaların yer aldığı çok işlek bir caddedir.

 

Kıztaşı caddesinde satılık emlak ve gayrimenkul ilanları ve fiyatları

Kıztaşı caddesi Fatihin en eski aile yerleşkelerinden biridir. Hâla Fatihin en çok tercih edilen ikâmet alanlarının en başında yer almaktadır. Emlak fiyatları bu caddede özellikle Macar kardeşler ile kıztaşı arasında kalan kısımda çok yüksektir. Macar kardeşler caddesini gören kısımlar maximum değerdedir. Çünkü bu cadde Fevzipaşa caddesinin devamı olan ve zincir firmaların ve markaların yer aldığı önemli caddelerden biridir. Diğer taraftan Kıztaşı caddesi'nin Macar kardeşler ile Serdap sokak arasında kalan diğer yarısında yine Macar kardeşler caddesine bakan kısmı daha değerlidir. Serdap sokağa bakan kısmı ise ikâmet alanından çok ticarileşmiş bir bölgedir. Bu caddenin en düşük fiyat indeksi ise bu kısımdadır.

 

Kıztaşı caddesinde işyeri mi? Daire mi? (Ticari mi ? Konut mu?)

Kıztaşı caddesinin Macar kardeşleri gören "kıztaşı ile Büyük karaman" arasında kalan kısmı ise işyeri, diğer kısımlarda ise konuttur. Ancak Büyük karaman caddesi ile Serdap sokak arasında kalan alan genel olarak işyerine uyacağı için daire yatırımının daha az pirim yapması olasıdır. Ancak Dükkan yada yazıhane olabilecek giriş katlar müstesna.

 

Kıztaşı caddesinde kiralılık emlak ve gayrimenkul ilanları ve fiyatları

Aynı satılık ilanlarında olduğu gibi kıztaşı Caddesinin Macar kardeşler caddesini görebilen tüm kanatları değerlidir. Hatta üst katlar bile yazıhane & büro & ofis gibi ticari anlamında değerlendirilmiştir. Caddenin köşe kısımlarında banka ve hastane gibi kurumlar da mevcuttur. Neredeyse giriş dairenin olmadığı yani tüm cadde boyunca girişlerin sadece dükkan & mağaza olduğu cadde kiralık açısından oldukça da kıymetlidir. Kıztaşı caddesi üzerinde kira değeri doğru ölçülmüş bir gayrimenkulün, ister ticari olsun ister konut, kiralık anlamda uzun süre boş kalması olası değildir. Aynı zamanda fiyatı bir uzmanca ölçülüp değerlendirilmiş satılık bir gayrimenkulün de uzun süre satışta kalması mümkün görünmemektedir.

 

 Kıztaşı Caddesi satılık kiralık