Arama
Kuruoğlu Gayrimenkul
Arama

Fatih Emlak

         İstanbul Fatihte emlak ve Gayrimenkul Aracılığı konusunda hizmetler veren kuruoğlu gayrimenkul firmamız 1990 senesinde hizmet vermeye başlamıştır. Çeyrek asrı geçen süre içerisinde firmamız kurumsal gayrimenkul hizmetleri alanlarında hem ticari hemde konut anlamında uzmanlaşmıştır. Hâl hazırda 2 şube ile hizmetlerine devam eden firmamızda; Değer tespiti & Rayiç belirleme, Onarım, Tapu ve Veraset işleri takibi gibi konularda hizmetler verilmektedir. Rayiç konusunda gayrimenkullerin doğru fiyatlandırılması için yerlerinde görülmesi gerekmektedir. Bu sebeple telefon fiyat sorulmaması önemli rica olunur. Rayiç konusuna sayfanın en sonunda kapsamlı olarak değinilmiştir. Firmamız taahhüt ettiği her alanda zamanında ve üstlendiği sorumluluğa uyarak taahhütlerini yerine getirmektedir. Bu şekilde müşteri memnuniyeti ile (kulaktan kulağa aktarılan memnuniyet & gizli reklam ile) ile 1990 yılından beri müşterisini ve portföyünü katlanarak arttıran Fatih emlak firmamız kabuğunu kırarak 2.şubesini de açmak zorunda kalmıştır. Şubelerimizin portföy alanları birbirinden farklıdır. Bu nedenle gerekirse emlak kayıtları müşteri yönlendirmesi yapılarak diğer şubeye aktarılabilmektedir. Fatih Kuruoğlu gayrimenkul şubesi Fevzipaşa caddesi ile Turgut Özal caddesi arasına bakarken kuruoğlu gayrimenkul Zeyrek şubemiz Fevzipaşa caddesi ile Balat arasında hizmet vermektedir. Bahsedilen alanların dışında ise her iki şubemizde tüm Fatih semti için yakınlığına göre hizmet vermektedir. En yakın bölgeler en aktif bölgelerimizdir. Ancak elimizde bulunan hazır müşterilerimiz ve yatırımcılarımız marifetiyle uzak bölgelerde de değerinde olmka koşuluyla çok çok hızlı satış kiralama ve devir hizmetleri verilebilmektedir.

 

Fatih Emlak Onarım Ve Tadilat

           Fatih emlak olarak taşınmazlarınızı projelerine bağlı kalmak şartıyla uzman bir ekibhin yardımıyla sıhhi tesisattan başlayıp tüm panallerine kadar değiştirip yeniliyebiliyoruz. Taşınmaz sahibinin arzusuna göre bir mesken yerinde inceleniyor, her usta kendi uzmanlık alanı ile ilgili değerlendirme yapmak koşuluyla ölçümler ve hesaplamalar yapılarak sözleşmeye dayalı bir tahhüt oluşturuluyor ve işlem boyunca gayrimenkul sahibinin incelemesine açık tutularak objektif bir şekilde tadilat işlemi tamamlanıyor. Bir bütün olarak değil de kısmi olarak da yapılması istenen tamir yada tadilat işleri uzmanları tarafından incelenerek hızlıca fiyatlandırılmakta ve verilen süre içerisinde teslim edilmektedir. Tadilat süresi taahhüte edilen işin cinsine ve miktarna göre uzayabilmete ya da kısalabilmektedir. Söz gelimi bazı işlemler hemen fiyatlanır fiyatlanmaz yapılıp aynı gün içerisinde bile teslim edilebilmektedir. Genellikle kırmak yolu ile başlayan tadilatlar en uzun zamanı almaktadırlar. Çünkü zeminin kırılması, kırılan zeminin molozlarının hazırlanması, atılması, yeni malzemenin tedarik edilmesi, taşınması ve uygılanmaı süreyi oldukça fazla uzatmaktadır. Seçilen malzemelerin (fayans,kağıt,parke) isteğe bağlı olarak hal hazırda elde bulunmayan özel siparişler olmasıda elde olmadan tadilat süresini olumsuz etkileyebilmektedir. Bir yerin kırılması sadece o yerin yeniden inşaası ile bitmemektedir. Örneğin kırılan yerin içinde görünmeyen masraflar dediğimiz elektirik, su tesisatlarının yenilenmeside tamir süresini etkileyen bir dğer faktördür.

 

Fatih Emlak İnternette De Hizmetinizde

         Firmamızın resmi web sitesi www.kuruoglugayrimenkul.com dur.  Sitemizi düzenli olarak takip ederek ilk siz haberdar olabilir ve ayrıca telefonlada bilgi edinebilirsiniz. Portföyümüzde kayıtlı gayrimenkullerin bir çoğu web sitemizde yer almaktadır. Mal sahibinin isteği doğrultusunda  yayımlamadığımız ilanlarda mevcuttur. Bu nedenle Fatihte emlak arayışınız için web sitemizi düzenli olarak ziyaret etmeniz haricinden müessesemizi de zaman zaman ziyaret etmeniz önem arzetmektedir. Web sitemizde yer alan portföyümüzün tamamı gerçek bilgiler içerir. İlanlarımızda abartılı ölçüler ve özellikler bulunmamaktadır. Çünkü bir gayrimenkulün firmamıza kabulü sırasında müşterilerimizin verdiği bilgiler değil, bizzat belgeler ve kendi incelemelerimiz vasıtasıyla edindiğimiz gözlemlerimiz esas alınmaktadır. Bir gayrimenkulün hukuki anlamda satışa hazır olmaması durumunda ise problem çözülene kadar web sitemizde ilanı yer almamaktadır. İlanlarımızın büyük bir kısmı sadece kendi sitemizde yer almaktadır. Onlarca siteye ve onlarca emlakçıya birden yazdırılan gayrimenkullerin pazarlanması tarafımızdan kabul edilmemektedir. Çünkü bir gayrimenkulü hızlı pazarlamanın ölçüsü bu taşınmazı dillendirmek değil kendisine en yakın ve profesyonel hizmet veren bir tek emlak firmasına emanet etmekle mümkündür. Söz gelimi satılık bir dairenin üzerinden birden fazla afiş görmek alıcı müşterinin ilgisini kaybetmeye sebep olmaktadır. Ayrıca profesyonel olmayan onlarca firmadansa aktif olarak satış yapabilen, güven kazanmış eski bir gayrimenkul ofisine kayıt vermek işlmeler sırasında satıcının huzurlu olması açısından da önemlidir. Onlarca sitede onlarca ayrı fiyatla aynı gayrimenkulü görmek kimin hoşuna gidebilir ? Fatih Kuruoğlu gayrimenkul olarak sizleri gayrimenkullerinizi satmak yada kiralamak istediğiniz taktirde tanışma amaçlı olarak ofislerimize bekliyoruz. Firmamıza uğramdan önce çevrede hakkımızda araştırma yapabilir ve gönül rahatlığı ile 1990 dan beri hizmetinizde olan firmamız ile çalışabilirsiniz.

 

Kurumsal Gayrimenkul Hizmetleri

         Fatihte emlakçılığı kurumsal olarak devam ettiren firmamızda Gayrimenkul pazarlama ancak fiyat tespitinin ardından gerçekleştirimektir. Değer tespitimizin çok üzerinde yer alan taşınmazlar pazarlama prensiplerimiz gereği tarafımızdan reddedilmektedir. Fatih emlak olarak şubelerimizde sadece gerçek değerinde satışa çıkarılmış gayrimenkullerin pazarlamasını gerçekleştirmekteyiz. Ancak fiyatlarda rayiç değerlerinin %15 altında ve üstünde fiyatlara da raslanmaktadır. Fiyatlamanın doğru yapılması ve müşterinin doğru yönlendirilmesi prensiplerimizden dolayı Fatihte emlak olarak pazarlama süresi bakımından en hızlı sonuca ulaşan firmaların başında yer almaktayız. Kurumsal olarak yeni pazarlar arayan "şube geliştirme uzmanları" özellikle firmamızın aktif olarak hizmet verdiği Fatih Fevzipaşa caddesinde yer aramaktadırlar. Kendilerine istedikleri özelliklerde mağazaları en hızlı şekilde temin edebilen firmamız ayrıca fiyat konusunda hem kiralayan hem de kiraya veren için gerçek rayiç değerlerinde aracılıklar yapmaktadır. Pazarlamak istediğiniz gayrimenkulleriniz için siz değerli misafirlerimizi şubelerimize kahve içmeye bekliyoruz.

 

Fatih Emlak İle Kiralamaktan Korkmayın

           Fatih emlak olarak müşterilerimizin neredeyse yarısı emlakçılarla çalışmak konusunda çekimser davranan gayrimenkul sahiplerinden oluşmaktadır. Geçmiş zamanlarda yaşadıkları tatsız bir tecrübeden kaynaklanabilir, bir dostuyla yaptığı bir sohbetten ötürü olabilir ya da her hangi bir sebepten emlakçıyla çalışmak konusunda endişen duyan onlarca müşterimiz ya tavsiye youluya ya da çekimser olarak şubelerimize tanışmaya gelmek suretiyle dostlarımız arasında yer almışlardır. Bir çok müşterimiz için gayrimenkullerini kiralamak istediklerinde tam olarak istedikleri kriterlere uygun bir kiracı araştırıp bulmak suretiyle kendilerine yardımcı olduğumuz gibi bulunan kiracı ile mal sahibi arasında her iki tarafında haklarını en olası şeklide koruyacak bir sözleşme ile hizmetimizi devam ettirmekteyiz. Her durumda ister satış olsun ister kiralama alıcı ile satıcı mutlaka karşı karşıya getirilmektedir. Sadece yurt dışında yaşayan ve müesseselerimizde vekaletleri bulunan müşterilerimiz için müşteri seçimini biz yapmaktayız.
Kiralanan gayrimenkullerin gerekli taşınkmaz tadilatları (mal sahibine ait olan tamir işlemleri) taşınmaz kiraya verilmeden önce yapılmakta ve kiracıya hazı halde teslim edilmektedir. Söz konusu demirbaşlar kontrata yansıtılarak tarafların haklarının korunması temin edilmektedir. Ayrıca kiracının elektirik, su, doğalgaz aboneliklerini üzerine alması için danışmanlık verilmekte ve gerekli evraklar D.A.S.K dahil teslim edilmektedir.
Müesseselerimizde günlük kiralık daire BULUNMAMAKTADIR.
Yabancı uyruklular müşteriler için oturma izni olmayan, pasaportu ve kefili olmayan kimselere gayrimenkul kiralama hizmeti verilmemektedir.

 

Fatih Emlak ile Gayrimenkullerinizi Hemen Paraya Çevirin

         Fatih emlak sizlere taşınmazların hızlı satışı konusunda çok büyük faydalar sağlayabilmektedir. Aylarca satılamayan ve onlarca emlakçıya verilen gayrimenkuller zaman içerisinde değerlerini ve alıcısının (yatırımcının) ilgisini kaybederek neredeyse zararla satılabilmektedirler. Fiyatları tarafımızdan belirlenen uzmanlaştığımız semtlerdeki gayrimenkulleriniz hâl hazırdaki yatırımcılarımız tarafından hızlıca talep görmektedir. Güven ve tecrübe düsturuyla güvenle alış veriş edebileceğiniz emlak firmamız Fatihin her kesimden sizlere hizmet vermektedir. Doğru ölçülen fiyat endeksi ile tek elden ve güvenilir firmamızla satışan çıkan gayrimenkulleriniz alıcı ile yüzyüze gelmenizi garanti ederek; kendi pazarlığınızı yapmanıza şahitlik eder ve pazarlık sırasında oluşan şartları sözleşmeye dökerek tüm veraset & satış ve aracılık işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Fatih emlak olarak sizde dostlarımız arasında yer alabilir taşınmazlarınızı değerinde gönül rahatlığı ile paraya çevirebilirsiniz. Yada kiralama yaparak bir gelir elde edebilirsiniz.

 

Dükkan Mı Daire Mi?

Bu durum amaca göre değişiklik gösterecektir. Amacınız kira getirisi elde etmekse işyeri alıp kiralamak her zaman daha olası bir seçenektir. Kıyaslanan iki taşınmazdan biri daire diğeri dükkan ise bir kiracıya teslim edilen dairede, mutfak dolapları, yer döşemeleri, ısıtma sistemleri, boya, su elektirik tesisatları daha fazla yıpranıp masraf çıkarabilecekken dükkan için sadece boya masrafı söz konusu olacaktır. Ayrıca bu oluşan masrafların yapılma süreside zarardır.
Bir diğer neden ise merkezi yerlerde olmak koşuluyla bir dükkan bir daireden daha fazla müşteri çeker (boş kalmaz). Talebi isteyeni çok olur. Bu durumda beklemek zorunda kalmaz ve zarara uğramazsınız. Dükkan boşalsa bile sadece boya yapacağınızdan tadilat içinde uzun süre de kaybetmezsiniz. Dahası merkezi konumlu bir dükkanın yıllık rayiç artışı bir daireye göre çok daha fazladır. Son olarak da ister dükkan olsun ister daire ister imarlı bir arsa ya da ister bir tarla, her tip gayrimenkul her tür piyasada yıllık bazda mutlaka artı bir değer sağlayacaktır ki bu tez yatan paranın daha riskli olduğunu ve eridiğini ispatlayan en basit en temel ispatlardan birisidir.

 

 

Rayiç Belirleme & Fiyatlama

           Rayiç belirlemek belirli bir bölgede uzun süre emlak pazarlama ve aracılık hizmetleri yapan bir satış temsilcisi için zor değildir. Profesyonel bir satış temsilcisi kendi aktif çalışma bölgesinde bir gayrimenkulü görmeden, maksimum %5'lik bir yanılma payıyla fiyat tespiti gerçekleştirebilmektedir. Fatih kuruoğlu gayrimenkul firmamız da özellikle sur içinde yer alan tarihi yarımadada: İstanbul Fatihte, Emlak Gayrimenkul fiyatlama & ekspertiz konusunda uzmanlaşmıştır ve iddialıdır. En aktif ve en hızlı fiyatlama bölgelerimiz Vatan caddesi ile Balat arasında kalan ticari ve konut bölgeleridir. Diğer bölgelerde de hem satış hem kiralama hem de fiyatlama hizmetlerimiz aktif olrak mevcuttur Ve Fatihin her bölgesinde satılık ve kiralık portföylerimiz mevcuttur. Daireler için en yüksek değerli taşınmazlar yüzey alanı kare ya da dikdörtgen olan düzgün geometrik şekle sahip alanları olan gayrimenkullerdir. Söz konusu daire bulunduğu ile ve semte göre ise istenilen cephe değişikllik gösteriri. Örneğin kimse Adanada güneşin aldığı cepheyi istemez. Ancak batı illerinde bu güneş alan cephe daha çok tercih edilir. Düzgün geomatrik şekle ve yeterli yüz ölçümüne sahip evlerde odalar düzgün ve kullanılabilir olur ki bu da eşyanın sığması ve açıkta kalmaması anlamına gelir. Oda şeklinin üçgen beşgen olması ise kullanılabilirlik açısından olumsuz olarak algılanarak tercih edilmemektedir. Diğer bir aranılan kriter ise ister kullanılsın ister kullanılması balkondur. Apartrman hayatında ortak kullananım alanlarını depo olarak kullanılamayacağı için ve artık doğalgazlı evlerde kömrülük gibi depo olarak kullanılabilecek alanlar kalmadığı için balkonlar fazla eşyalar için bir can kurtarandır. Son olarak Tadilat görmüş daireler masraflı emlaklara göre daha fazla tercih edilmektedir. Ancak masraf abartılmamalıdır. Örneğin 400.000 TL lik bir dairenin tadilat ihtiyacının üzerinde olarak 150.000 TL'lik masraf ederek dairenin rayiç sınırlarını zorlarsanız bu işlem satışınızı oldukça geciktirebilir. Ayıca gerekli olmayandan LÜKS diye bileceğimiz yaptırımlarınızı yeni mal sahibi beğenmeyebilirde. Bu nedenle sadece demirbaş önde olmak üzere ve gerekli ise elektirik, su tesisatları gibi görünmez masraflarında yaparak ve mutlaka temizliyerek taşınmaz pazarlamaya hazır hale getirilmelidir.

 

Fatih Emlak Fatih

           Fatih emlak olarak sadece Fatihte emlak ve aracılık hizmetleri vermekteyiz. Sadece uzmanlaştığımız alanda hizmet versek de diğer semtler ve bölgeler için de danışmanlık hizmetlerimiz mevcuttur. Sadece Fatihte Gayrimenkul pazarlama hizmetleri verebilmekteyiz çünkü pazarlanacak gayrimenkullerin pazarlama ofisine yakınlığı vakit kaybetmeden gayrimenkulü pazarlayabilmek için önemlidir. Örneğin: Fatihten kalkıp Üsküdarda ev göstermeye gitmek emlakçı için büyük bir zaman ve hizmet kaybıdır. Müşterilerimize gayrimenkullerini kendi semtlerindeki emlakçılara emanet etmelerini önemle tavsiye ediyoruz. Emlakçılar kendi meslektaşları ile müşterek portföy paylaşımı içerisinde olduklarından söz gelimi: siz Fatihteki emlağınızı kavacıktaki bir emlakçıya verseniz bile o emlakçı Fatihteki bir emlakçı dostundan yardım alarak (portföyünü bir meslektaşı ile paylaşarak) gayrimenkulünüzü çok daha hızlı bir şeklide pazarlayabilecek ve zaman kaybı yaşamayacaktır. Genel olarak bir gayrimenkulün pazarlanma süresinin bir ayın üzerine çıkması hem emlakçı için hem de mal sahibi için bir anlamda zarar ve zaman kaybıu demektir. Sürenin 2 ayı aşması ise fiyatlamada bir hata olduğunu işaret etmektedir. Piyasaları etkileyen ya da emlak piyasasını etkileyen krizler ve durgunlaşmalar haricinde hem kiralık hem de satış anlamında emlakların uzun zamanlar pazarlanamaması; ya pazarlayanda ya pazarlama fiyatında ya da gayrimenkulün makyajında (ön görünümünde & göze çarpan demirbaşta) hata olduğunun göstergesidir. Bir gayrimenkul gerçek değerinin çok üzerinde bir değerle açık piyasalarda bile pazarlanamayacağı gibi yatırımcıların ilgisini kaybederek alıcı sayısını ciddi oranda azaltabilecektir. Bu nedenle bir emlak ilk defa satışa çıkarken doğru ölçülerek fiyatlanmalı ve pazarlık payı piyasa şartlarına göre çok iyi belirlenmelidir. Emlak satışa çıkmadan temizlenmeli ve görünen demirbaş aksamı tamir edilmelidir. Kiralamalarda da bu böyledir. Bir daire kiralanırken yüksek fiyatla kiralanması konusunda ısrar edilirse kiracı olarak iyi bir kimse bulunamayabilir ve kiracı söz konusu daireyi verdiği fazla kira miktarından daha fazla masraf açarak demirbaşa zarar verebilir böylelikle gerçek kira bedeli rayicinde altına inerek mal sahibine zarar olarak geri dönebilmektedir.

 

Fatih Emlak Fatih - Kuruoglu Gayrimenkul "Fevzipaşa Caddesi" Şubemiz

fatih-kuruoglu-emlak-merkez

Fatih Emlak Fatih - Kuruoglu Gayrimenkul "Nevşehirli İbrahim Paşa" Şubemiz

fatih-emlak-kuruoglu-gayrimenkul-sube2